Porovnanie trampolín - Jumpex SST vs. bežné trampolíny

Úvod Porovnanie trampolín

Konštrukcia


Značka Jumpex ponúka bezpečné trampolíny, ktoré sa vyznačujú funkčnosťou a kvalitou. Konštrukcia trampolíny Jumpex SST je vyrobená z galvanizovanej ocele, a je navrhnutá tak, aby zaručila jej maximálnu stabilitu. Povrchová úprava galvanizovaním nie je iba zvonku, ako je bežné pri konkurenčných trampolínach, ale aj zvnútra, čo zabezpečuje odolnosť voči korózii v exteriérovom prostredí. Vieme, že trampolína musí byť nielen funkčná, ale aj bezpečná. Preto sme konštrukciu vyrobili so spevnenými spojmi, tzv. T-časť. Pre sezónu 2017 sme zmenili tvar T-spoja z elipsy na štvorec, čím sa eliminuje pnutie a rotácia, ktorá vzniká pri doskoku na odrazovú plochu. Štvorcový tvar  T-spoja umožnil zvarenie oboch kusov profilov (z ktorých sa T-spoj skladá) pomocou zváracieho robota, čím sme vylúčili chyby, bežné pri ručnom zváraní (ako sú napríklad nedokonalé zvary, nesprávne uhly privarenia jednotlivých častí atď.). Chceli sme, aby bol T-spoj samostatný kus, a to z viacerých dôvodov:


1. Aby vytvoril opláštenie spoja v mieste, kde sa spája noha trampolíny s hlavnou konštrukciou. Zdvojením materiálov sme dosiahli vyššiu pevnosť a tým aj nosnosť konštrukcie trampolíny.

2. Ďalší dôvod je, že jednotlivé časti oblúkovej konštrukcie nie sú oslabené žiadnym zvarom a povrchová úprava je kompaktná vrstva aplikovaná zinkovou lázňou a nie prístrekom.

 

Samotná  T- spojka, ktorá kryje spoj oblúkových častí je ošetrená práškovou farbou, čo je najvyšší stupeň možnej ochrany proti korózii v externom prostredí. Tým sme znížili možnú únavu materiálu v tomto namáhanom mieste na minimum.  

Kryt pružín

Kryt pružín je jedným z dominantných prvkov, ktoré určujú bezpečnosť trampolíny. Trampolína Jumpex SST prináša bezkonkurenčný patent „Magic Sticker", ktorý úplne eliminuje riziko vkĺznutia nohy cvičiaceho pod kryt pružín, a tým sa stáva jednotkou v bezpečnosti na trhu.

 

A ako to funguje? Kryt pružín je pevne spojený s odrazovou plochou pomocou „Magic Sticker-u“, ktorý neobmedzuje pružnosť odrazovej plochy a udržuje kryt pružín v správnej polohe, bez akéhokoľvek vychýlenia, posunutia alebo nadvihnutia, ako to poznáme u bežných krytov pružín.

 

Trampolína Jumpex SST je teda maximálne bezpečná vďaka inovatívnemu spoju "Magic Sticker" na kryte pružín. Na výrobu krytu sme použili PVC materiál spevnený nylónovou mriežkou, ktorý sa vyznačuje väčšou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Životnosť je oproti bežnému krytu z PE materiálu trojnásobne vyššia.

 

Ďalším vylepšením, ktoré prináša značka Jumpex, je hrúbka materiálu, ktorý je použitý vo vnútri krytu pružín. Bežné penovky majú hrúbku 10-12mm, no toto číslo je nedostačujúce. Pri prudkom skoku na kryt pružín dochádza k zatláčaniu vankúša medzi pružiny a narastá nebezpečenstvo úrazu. Trampolína Jumpex SST má kryt pružín vyplnený z odolného EPE materiálu v hrúbke 20mm. Bez problémov odoláva aj prudkým doskokom na vankúš bez zvlnenia, alebo zatlačenia. 

 

 

  Uchytenie krytu trampolíny Jumpex SST    Bezpečný spoj krytu pružín bráni vniknutiu nožičky na pružiny

Ochranná sieť

Materiál použitý na výrobu ochrannej siete bol vyvinutý v USA a nazýva sa Terylén UV TE.

Tento inovatívny materiál sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči mechanickému zaťaženiu, potrebnou pružnosťou a farebnou stálosťou.

Na uchytenie ochrannej siete k hlavnej konštrukcii, sa požívajú zaisťovacie klipy (12 až 24ks podľa veľkosti trampolíny), ktoré zabraňujú prepadnutiu nohy pri došľape na vonkajšiu, obvodovú hranu trampolíny. Jeden zaisťovací klip znesie záťaž až 100kg v ťahu.

 

 

 Ukončenie tyčí ochrannej siete trampolin      

 

Odrazová plocha

Odrazová plocha je vyrobená z PP materiálu, ktorý pochádza z USA. Limitujúci fakt, ktorý určuje životnosť plochy je aj duplicita prešívania úchytov pružín. Bežne dostupné trampolíny majú 4-6x prešitý spoj medzi odrazovou plochou a úchytom pružiny. Z praxe však vieme, že tento počet je nedostatočný. Odrazová časť trampolíny Jumpex SST je preto prešitá 8 krát dôslednými spojmi okolo obvodu celej odrazovej plochy.

 

Určujúcim faktorom pre nosnosť trampolíny je teda kombinácia nasledujúcich parametrov: pevnosť odrazovej plochy, kvalita pružín, počet prešití, pevnosť profilov konštrukcie, spôsob uchytenia jednotlivých profilov a spevnenie hlavnej konštrukcie T-spojom.

Nosnosť trampolíny Jumpex SST je až 170kg – 270kg (podľa veľkosti).

 

 Prešitie úchytov pružín 16X

Rebrík

Rebrík k trampolíne s plastovými schodíkmi je bezpečnejší a pohodlnejší oproti klasickému železnému rebríku. Širšie stupienky s protišmykovou úpravou sú vhodné aj pre deti. 

Schodíky k trampolíne

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať!Copyright 2013 - 2024 © Trampolina, trampoliny Jumpex