Často kladené otázky

Úvod Často kladené otázky

Skôr ako nám zavoláte, pozrite sa, či sa odpoveď na vašu otázku nenachádza nižšie. 

 

 

1. Aký je rozdiel medzi trampolínou s vnútornou a vonkajšou sieťou?


Rozdiel je v umiestnení siete:

Vnútorná sieť je umiestnenú okolo obvodu odrazovej plochy. 

Vonkajšia sieť je umiestnená okolo obvodu hlavnej konštrukcie trampolíny.

 

Tým, že je umiestnenie siete rozdielne, vznikajú rôzné výhody a nevýhody funkčných vlastností trampolín. 


Vnútorná sieť 

 

Výhody:

- je najbezpečnejšia na trhu

- cvičiaci nemá kontakt s tyčami

- sieť je uchytená o odrazovú plochu, nie o úchyt pružín, teda nehrozí kontakt s pružinami

- ideálne pre menšie deti, ktoré ešte nevedia plne kontrolovať doskok

 

Nevýhody:

- zmenšuje vnútorný priestor na pohyb cca o 50 cm, čo je šírka krytu

- kvôli dodatočným bezpečnostným prvkom je zložitejšia montáž 

- sieť okolo obvodu odrazovej plochy je v priamom kontakte s cvičiacim, čo deti láka hádzať sa do nej a môže spôsobiť  rýchlejšie opotrebovanie

 

Vonkajšia sieť


Výhody:

- priestor na pohyb v plnom rozsahu 

- jednoduchá montáž vonkajšej bezpečnostnej siete

- ideálne pre staršie deti, ktoré už vedie kontrolovať doskok

- pevná konštrukcia siete (rovné tyče), sieť je fixovaná v PVC rukávoch na celú výšku siete

- jednoduchá inštalácia ochrannej plachty (počas letnej sezóny)

- ak sú na trampolíne 2 deti, jedno skáče a druhé môže sedieť na kryte pružín (nemusí výjsť von z trampolíny)

 

 Nevýhody:

- kontakt s tyčami (tyče sú obalené mäkkou penovkou)

- tým, že kryt pružín musí odolávať kontaktu s cvičiacim, dochádza k jeho opotrebeniu rýchlejšie

 

2. Ktorá trampolína je bezpečnejšia?

Za bezpečnejšiu trampolínu sa považuje tá s vnútornou sieťou, pretože:

- cvičiaci nemá kontakt s tyčami, ktoré držia bezpečnostnú sieť, čiže nehrozí náraz do tyče

- kryt pružín je spojený s odrazovou plochou suchým zipsom, čiže cvičiači je 100% chránený pred prepadnutím nohy na pružiny

- bezpečnostná sieť je uchytená o odrazovú plochu každých 5cm - ochrana proti poraneniu na pružinách. Avšak pri väčších deťoch 10+, ktoré už vedia dobre koordinovať pohyb a regulovať dopad  sa viac odporúča trampolína s vonkajšou sieťou, nakoľko spôsob uchytenia siete a tvar tyčí robí vonkajšiu sieť odolnejšou a stabilnejšou. 

 

3. Je trampolína s vyššou nosnosťou dostatočne pružná?

Nosnosť trampolíny je údaj, ktorý udáva maximálne zaťaženie jednej skákajúcej osoby na stred odrazovej plochy čo zaručí, že konštrukcia aj pružiny budú rovnomerne zaťažené. 

Nosnoť nemá priamy súvis so schopnosťou pruženia odrazovej plochy, ale udáva jej maximálne zaťaženie. Schopnosť pruženia ovplyvňuje počet a dĺžka pružín = početnosť navinutia pružiny. Čím väčšia trampolína, tým má väčší počet pružín a tým je vačšie pruženie. Pri vyššej váha cvičiaceho (100 kg a viac) sa môže trampolína používať, s tým, že doskoky musia byť smerované na stred odrazovej plochy.

 

Pri nekontrolovanom doskoku mimo odrazovú plochu môže dôjsť k poškodeniu obvodovej konštrukcie z dôvodu nadmerného preťaženia pružín alebo konštrukcie v mieste dopadu.

 

Z hľadiska bezpečnosti sa odporúča používať trampolínu jednej cvičiacej osobe.

   

4. Koľko nôh má mať trampolína?

Menšie veľkosti trampolín, ako napríklad 183 cm, 244 cm, 305 cm - majú 3 nohy. Tento počet nôh je navrhnutý tak, aby polia medzi U-nohami a samotné U-nohy vytvárali dostatočnú oporu trampolíny a zaistili jej stabilitu a pevnosť. Trampolíny s väčšími priemermí od 305 cm a viac musia mať 4 nohy, aby rozostupy medzi nohami neboli príliš veľké. 

 

5. Ako môžem zaplatiť za moju objednávku?

Za vašu objednávku zaplatíte pri preberaní zásielky v hotovosti kuriérovi. Platba kartou nie je možná. UPOZORNENIE! Z dôvodu aktuálne situácie kvôli Corona vírusu si prosím pripravte oba spôsoby platby - platobnou kartou aj hotovosť. Kuriér, ktorý nemá terminál preberie platbu v hotovosti. Prosíme Vás, aby ste si v rámci minimalizovania kontaktu s kuriérom pripravili dobierkovú sumu presne podľa Vašej objednávky. 

 

6. Kedy bude doručená moja objednávka?

Dodacia doba je 2-5 dni. Závisí to od toho, kam sa bude trampolína doručovať a akým spôsobom. Pre presnejší termín doručenia, prosím neváhajte kontaktovať náš servis: 0903660006 v pracovné dni 9:00 - 15:00. Prosím berte na vedomie že piatky sa objednávky neexpedujú. 

 

7. Ako si objednať náhradný diel. 

Náhradný diel ako sú napr. kryt pružín, ochranná sieť alebo odrazová plocha sa objednáva vždy k danému rozmeru trampolíny následne: ak mám trampolínu s priemerom napr.244cm - kryt pružín bude mať označenie "kryt pružín 244cm." ak mám trampolínu 305cm so 4ma nohami a potrebujem napr. vonkajšiu sieť, objednám si sieť 305 s úchytom pre 8 tyčí. Ak mám trampolínu napr. 396cm objednám si odrazovú plochu na trampolínu 396cm. (nikdy nemerajte samotný priemer odrazovej plochy, lebo priemer vnútornej siete. Rozmer náhradného dielu sa určuje podľa vonkajšieho priemeru obvodovej konštrukcie trampolíny.) Ak ste si objednali nesprávny rozmer náhradného dielu, a požadujete výmenu za správny rozmer - pošlite nesprávny náhradný diel na adresu, ktorá je uvedená na faktúre s kópiou faktúry - zo zadnej strany napíšte presný rozmer dielu, za ktorý sa má diel zameniť. Upozorňujeme, že aby bola výmena možná,  pôvodný, nesprávny diel nesmie vykazovať žiadne známky používania ani montáže. 8. Ako si objednať náhradný diel, ktorý nie je k dispozícií na našom eshope?

Náhradné diely pre trampolíny zakúpené u nás máme k dispozícií.  V prípade potreby nám pošlite email s detailným popisom súčiastky, ktorú potrebujete a fotografiu pôvodnej časti. Ideálne aj s dokladom o kúpe, aby sme vedeli špecifikovať na aký typ a veľkosť trampolíny je diel potrebný. Čím viac informácií budeme mať, tým jednoduchšie sa požadovaná súčiastka identifikuje a predíde sa zaslaniu nesprávnej časti. 


Pre popis náhradného dielu používajte označenie uvedené v návode na montáž. 

Niektoré náhradné diely (ako napríklad konštrukcia, tyče siete pre trampolíny s vnútornou sieťou, vnútorné siete, úchyty, atď.) nepasujú pre trampolíny iných značiek. Ak teda hľadáte náhradný diel inej značky ako Jumpex, prosím overte si jej dostupnosť telefonicky.

 

9. Ako postupovať pri reklamácií nejakej časti trampolíny?

Poškodenú časť trampolíny je potrebné zaslať na adresu uvedenú na faktúre aj s kópiou dokladu o kúpe. Nie je potrebné posielať celú trampolínu. K reklamácií uveďte aký problém nastal a nezabudnite priložiť spiatočnú adresu a tel. čislo. 

 

10. Objednal som si malý/veľký rozmer trampolíny a požadujem vymeniť za menší/väčsí

Výmena trampolíny za iný rozmer ako bol objednaný je možné iba v prípade, že nedošlo k montáži pôvodnej trampolíny a všetky balenia vnútorného obsahu aj vonkajší obal je v pôvodnom stave. Ak je táto podmienka dodržaná a neuplynula 14 dňová lehota na výmenu tovaru, môžete tovar doučiť na adresu odosielateľa a požiadať o výmenu za iný tovar.   


 11. Prečo mi systém pri vložení objednávky účtuje poštovné, aj keď je momentálne poštovné zdarma? 

Je to preto, že poštovné zdarma sa vzťahujeme iba na tramolíny značky JUMPEX, nie na trampolíny Techfitness, ani na príslušenstvo k tampolínam. 


12. Môžem stornovať záväznú objednávku?

Objednávku, ktorú ste vložili do nášho systému je možné stornovať iba v prípade, že ešte nebola odovzdaná prepravcovi. V momente keď sa rozhodnete objednávku stornovať, overte si v akom stave sa objednávka nachádza na telefonnom čisle nášho zákazníckeho servisu: 0903 660 006. Ak už bola objednávka odovzdaná prepravcovi, stornovanie nie je možné. 

Neprevzatie zásielky spôsobí odosielateľovi náklady na prepravu v smere k zákazníkovi a späť. Tieto náklady je povinný objednávateľ uhradiť odosielateľovi. Objednávateľovi bude vystavená faktúra a odoslaná na mail, ktorý uviedol v objednávke. 


13. Zimné uskladenie trampolíny

 

Na zimné obdobie je potrebné trampolínu demontovať, pokiaľ nemáte možnosť umiestniť ju zmontovanú do suchého priestoru. Na uskladnenie použite kartónový obal, v ktorom bol tovar doručený. V krabici sa nachádza aj igelitová fólia, ktorá slúži na zabalenie všetkých kovových častí tak, by sa nedotýkali krabice. Ideálne je všetky kovové časti natrieť bezfarebným silikónovým olejom a následne vložiť do folie a do krabice.  

 

Copyright 2013 - 2024 © Trampolina, trampoliny Jumpex